Navštivte náš nový web!   www.rtmplus.cz
regionální televize liberecka a jablonecka

Dnes je Sobota 25.06. | Svátek má Ivan

RSS kanál TV RTM

Cena Euroregionu Nisa letos připadla Miroslavu Těšinovi

12.12.2012 | J.Zámečník

Necelá stovka českých, polských a německých starostů, zástupců kulturních organizací a neziskovek se sešla při vyhodnocení šestého ročníku Ceny Euroregionu Neisse-Nisa-Nysa 2012 na hradě Grabštejn u Hrádku nad Nisou. Mezinárodní patnáctičlenná porota letos posuzovala celkem 28 společných projektů v pěti vyhlášených kategoriích: Partnerství měst, Zdraví a bezpečnost, Cestovní ruch a sport, Vzdělávání a Kultura. „Za českou...

Cena Euroregionu Nisa letos připadla Miroslavu Těšinovi

Necelá stovka českých, polských a německých starostů, zástupců kulturních organizací a neziskovek se sešla při vyhodnocení šestého ročníku Ceny Euroregionu Neisse-Nisa-Nysa 2012 na hradě Grabštejn u Hrádku nad Nisou. Mezinárodní patnáctičlenná porota letos posuzovala celkem 28 společných projektů v pěti vyhlášených kategoriích: Partnerství měst, Zdraví a bezpečnost, Cestovní ruch a sport, Vzdělávání a Kultura.

„Za českou stranu jsme na prvenství dosáhli ve dvou z pěti kategorii, a to v kategorii Cestovní ruch a kategorii Partnerství měst. Konkrétně se jedná o znovuobnovení železniční trasy Harrachov –Szklarska Poręba, kde za českou stranu se na projektu podílela Správa železničních a dopravních cest a.s. Praha za podpory Libereckého kraje. Prvenství v kategorii Partnerství měst již po třetí za sebou získalo město Hrádek nad Nisou společně s Žitavou a Bogatyňou“ představil některé vítěze jednatel české části Euroregionu Nisa Jaroslav Zámečník.

Poprvé letos se rozhodl Euroregion Nisa udělit také zvláštní cenu osobnosti, která má pro přeshraniční spolupráci v trojzemí mimořádný přínos. „Zvláštní cenu Euroregionu dnes předám panu Miroslavu Těšinovi, přednímu propagátorovi výstavby cyklostezek v příhraničí“, oznámil před udílením cen Martin Půta, předseda Euroregionu Nisa a nový hejtman Libereckého kraje.

Příští 7. ročník udílení Cen Euroregionu Nisa se bude konat na německé straně.

Miroslav Těšina je dlouholetým spolupracovníkem Euroregionu Nisa pro oblast cykloturistiky. Na české straně ERN je známým ekologickým aktivistou a členem sdružení Cyklisté Liberecka. Je předním propagátorem výstavby cyklostezek a o neúnavným bojovníkem za změnu v pohlížení na lidi na šlapacích kolech. Miroslav Těšina se narodil se 12. srpna 1942 v Praze, vystudoval Střední sklářskou školu v Kamenickém Šenově a pracoval v oblasti exportu a propagace českého skla do světa. Myšlenkou zlepšení infrastruktury pro cyklisty se začal zabývat od návštěvy v Hannoveru před více než třiceti lety. Tehdy si myslel, že kráčí po chodníku, ve skutečnosti ale překážel na cyklostezce, na což jej lehkým nakopnutím upozornil jeden z projíždějících. Od té doby rozumí cyklostezkám. Vyznačil asi 1250 km cyklotras a je autorem řady cyklostezek.

Nyní pracuje na prvních jezdeckých stezkách v kraji a usiluje o obnovu formanských cest, jejich záchranu v krajině a využití pro jízdu na koni a třeba také na horském kole či pěšmo.

Další fotografie:

Komentáře k článku

comments powered by Disqus

TV Zprávy

Sledujte aktuální zprávy RTM+ na YouTube!

Počasí v Libereckém kraji

Akce na vikend
Léto náměstí
pěstouni
Dražďany
Centrum Draž
portalymestKudy z nudyRegionye vstupenkaKP plusfCoprosys
TOPlist