Navštivte náš nový web!   www.rtmplus.cz
regionální televize liberecka a jablonecka

Dnes je Úterý 28.06. | Svátek má Lubomír

RSS kanál TV RTM

Jablonec má svoji medaili

22.09.2015 | Markéta Hozová

Statutární město Jablonec nad Nisou má ode dneška svou vlastní medaili. Ražbě medaile z ryzího stříbra v České mincovně v Jablonci nad Nisou přihlížel i primátor města Petr Beitl.

Jablonec má svoji medaili

Jablonecká medaile se jako devátá připojuje k sérii medailí statutárních měst emitovaných Českou mincovnou. Jejími autory jsou absolventka oboru Ražená medaile a mince na jablonecké SUPŠ a VOŠ Irena Hradecká a student stejného oboru tamtéž Jakub Matouš.

„Jablonecká medaile je specifická tím, že je vytvořena absolventy jablonecké školy a vyražená v jablonecké mincovně. Tím se jiné město pochlubit nemůže. Jsem velmi rád, že nastavená spolupráce všech tří subjektů se dále rozvíjí a vážím si toho,“ řekl primátor města Petr Beitl při dnešní premiérové ražbě.

První vyražená medaile s motivem Jablonce nad Nisou o váze 1 kilogram a průměru 90 mm patří městu Jablonec. „Medaile by se mohla přiřadit k městským insigniím,- vlace, znaku a primátorskému řetězu.“ Zauvažoval nahlas primátor Beitl.

Hlavním motivem averzní strany medaile je jablonecká radnice se sítí ulic v pozadí, v nichž nechybí další jablonecký symbol – přehrada Mšeno. „Na přehradě je vidět i člun, pokud se někdo pozorně podívá,“ usmívá se spokojeně jeden z autorů Jakub Matouš.

Medaili statutárního města předají zástupci České mincovny do rukou primátora města u příležitosti koncertu ke Dni české státnosti, který se koná v pondělí 28. září od 19 hodin v kostele sv. Anny.

Komentáře k článku

comments powered by Disqus

TV Zprávy

Sledujte aktuální zprávy RTM+ na YouTube!

Počasí v Libereckém kraji

Akce na vikend
Léto náměstí
pěstouni
Dražďany
Centrum Draž
portalymestKudy z nudyRegionye vstupenkaKP plusfCoprosys
TOPlist