regionální televize liberecka a jablonecka

Dnes je Pátek 25.04. | Svátek má Marek

TV RTM na Google Plus RSS kanál TV RTM

Jablonec získal státní dotace na prevenci kriminality

28.04.2012 | Markéta Hozová

Statutární město Jablonec nad Nisou získalo státní účelovou dotaci na všech pět projektů, které předložilo v rámci prevence kriminality pro rok 2012. Komise republikového výboru pro prevenci kriminality Ministerstva vnitra na doporučení krajské komise projekty schválila hned v prvním kole 29. března letošního roku. Výše schválené dotace ze státního rozpočtu činí 239 tisíc korun. „Program prevence kriminality ...

Jablonec získal státní dotace na prevenci kriminality

Statutární město Jablonec nad Nisou získalo státní účelovou dotaci na všech pět  projektů, které předložilo v rámci prevence kriminality pro rok 2012. Komise republikového výboru pro prevenci kriminality Ministerstva vnitra na doporučení krajské komise projekty schválila hned v prvním kole 29. března letošního roku. Výše schválené dotace ze státního rozpočtu činí 239 tisíc korun.

„Program prevence kriminality mimo jiné zahrnuje například Sociologický průzkum pocitu bezpečí občanů města, projekt pro seniory Stáří bez rizika, který proběhne v Jablonci již počtvrté, dále Výchovně vzdělávací pobytový tábor pro děti ze sociálně slabých rodin – ten je u dětí velmi populární a má v Jablonci rovněž svou tradici jak v letní, tak v zimní variantě,“ vypočítává vedoucí oddělení krizového řízení Ing. Jiří Vaníček.

Město Jablonec nad Nisou se do městské úrovně prevence kriminality řízené ministerstvem vnitra zapojilo již v letech 2009-2011 spolu s dalšími 49 městy České republiky, která mají více než 25 tisíc obyvatel. V Libereckém kraji byla do městské úrovně zapojena i Česká Lípa nebo Liberec.

Jablonec nad Nisou, ale využil tuto možnost získat státní dotaci na prevenci kriminality zdaleka nejvíce. „V uplynulých dvou letech jsme obhajovali před Republikovým výborem pro prevenci kriminality ministerstva vnitra celkem 16 projektů a podařilo se nám získat finanční podporu pro 11 z nich. Úspěšnost našich projektů je tedy poměrně vysoká,“ dodává Vaníček.

Komentáře k článku

comments powered by Disqus

Soutěžte s námi

Výherce získá dárkový balíček věnovaný sponzorem soutěže

Soutěžte zde »

TV Zprávy

  • Vývoj trestné činnosti ve městě Jablonec nad Nisou z pohledu městské policie
  • Město Liberec podporuje ze svého ekofondu různé organizace‚ akce a činnosti zaměřené na ekologii
  • V Jablonci nad Nisou vznikne v ulici Sokolí nové multifunkční sportoviště
  • Studenti SOŠ umělecko řemeslné v Liberci postupují do finále soutěže v modelové tvorbě oděvů
  • Oslavy Dne Země v Tyršově parku v Jablonci nad Nisou
  • Nisa Film festival proběhne v Německu‚ v Polsku a také v Liberci v kině Varšava

Více zde »

Počasí v Libereckém kraji

Akce na vikend
čarodějnice
Cena ď
www.krasyprirody.cz.
DipCars
KP elysse
ENDURO
portalymestKudy z nudyHOLD ProductionRegionye vstupenkaKP plusfCoprosys
TOPlist