regionální televize liberecka a jablonecka

Dnes je Středa 02.09. | Svátek má Adéla

RSS kanál TV RTM

Naivní divadlo uvede JAKUB A OBŘÍ BROSKEV

03.04.2012 | Magdalena Párová

Tuto sobotu 7. dubna 2012 v 10:00 hodin zahraje soubor Naivního divadla představení podle stejnojmenné dětské knížky Roalda Dahla JAKUB A OBŘÍ BROSKEV. Britský spisovatel Roald Dahl (1916 – 1990) proslul nejen svými ironickými černohumornými povídkami pro dospělé (v Čechách např. výbor Devětadvacet políbení), ale především svou tvorbou pro děti. Mezi jeho nejznámější knihy patří Karlík a továrna na čokoládu, Matylda...

Naivní divadlo uvede JAKUB A OBŘÍ BROSKEV

Tuto sobotu 7. dubna 2012 v 10:00 hodin zahraje soubor Naivního divadla představení podle stejnojmenné dětské knížky Roalda Dahla JAKUB A OBŘÍ BROSKEV.

Britský spisovatel Roald Dahl (1916 – 1990) proslul nejen svými ironickými černohumornými povídkami pro dospělé (v Čechách např. výbor Devětadvacet políbení), ale především svou tvorbou pro děti. Mezi jeho nejznámější knihy patří Karlík a továrna na čokoládu, Matylda, Moc hodný obr, Čarodějnice a Jakub a obří broskev.  Právě posledně jmenovaným titulem Roald Dahl kdysi na poli tvorby pro děti úspěšně debutoval a nyní obří broskev pravidelně roste i na jevišti NDL.

Ústředním hrdinou příběhu je malý Jakub, kterému zničehonic sežere nosorožec rodiče. Jakub se ocitá v područí dvou zlých tet, tety Brčkové a tety Bečkové. Obě Jakuba tyranizují (ve vtipné parafrázi viktoriánských románů), a tak není divu, že Jakub pomýšlí na útěk.

K tomu mu pomůže kouzelný stařeček a jeho kouzelná broskev. Ta totiž na zahradě vyroste do obrovských rozměrů, Jakub do ní vleze a broskev se dá pomalu, ale jistě do pohybu.

Na své pouti za ztraceným dětstvím, kamarády (a vlastně rodinou) však Jakub není sám. Drobný hmyz, který v broskvi žil, se rovněž patřičně zvětšil, a tak Jakub cestuje po souši, přes moře i vysoko v oblacích v doprovodu olbřímí žížaly, světlušky, pavouka a dalších...

Režisérkou inscenace je Michaela Homolová, výpravu připravuje významný scénograf

Petr Matásek (v NDL pracoval například na inscenacích Kytice a Bouře) a hudbu složil Filip Homola.

JAKUB A OBŘÍ BROSKEV

Dramatizace: David Wood

Režie: Michaela Homolová

Výprava: Petr Matásek

Hudba: Filip Homola

Inscenace je určena dětem od 5 let a jejich rodičům.

Představení trvá 60 minut.

Další fotografie:

Komentáře k článku

comments powered by Disqus

TV Zprávy

Sledujte aktuální zprávy RTM+ na YouTube!

Počasí v Libereckém kraji

Akce na vikend
Léto náměstí
pěstouni
Dražďany
Centrum Draž
portalymestKudy z nudyHOLD ProductionRegionye vstupenkaKP plusfCoprosys
TOPlist